Nedávno zverejnila Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (IARC), fungujúca pri Svetovej zdravotníckej organizácii, štatistiku odhadovaného počtu úmrtí na rakovinu v jednotlivých štátoch za minulý rok.

25. marec 1942

24.03.2019

Každý kto sa skutočne zamyslel musel dospieť k záveru, že sa deje niečo naozaj veľmi zlé.

Vo víre množstva iných udalostí a finišujúcich slovenských prezidentských volieb v našich médiách trochu zanikla informácia z Maďarského parlamentu, ktorý minulý mesiac prerokoval nadštandardnú dohodu s ruskou Medzinárodnou investičnou bankou (IIB).

Napriek varovaniam USA a Európskej únie talianska vláda čoraz viac uvažuje o pôžičke z Ázijskej investičnej banky (AIIB). Taliansko by sa tak stalo prvým štátom G7, ktorý sa takouto formou bude podieľať na projekte Novej hodvábnej cesty z Pekingu do Európy.

Keby nešlo o jadrové zbrane a hladomor, mohli by sme nad premárneným summitom Trump & Kim mávnuť rukou.

Politici ohľadom brexitu síce intenzívne jednajú, aj keď zatiaľ bez významnejších výsledkov, plynutie času to však nezastaví a tak do plánovaného odchodu Veľkej Británie z Európskej únie ostáva už len mesiac.

V rôznych väzeniach, prevažne na severe Sýrie pod kontrolou USA, sa momentálne podľa The New York Times nachádza niekoľko stoviek radikálnych bojovníkov tzv. Islamského štátu a tisícky ich sympatizantov.

Stanica CNN v týchto dňoch priniesla exkluzívnu reportáž o dodávkach amerických zbraní Saudskej Arábii a Spojeným arabským emirátom, ktoré však skončili v rukách al-Káidy a džihádistov v Sýrii alebo v Jemene.