Mnohí ľudia si neuvedomujú, že Dankovu daň z potravín môžeme zaplatiť dvakrát - na vyšších cenách potravín a aj na náhrade škôd obchodníkom, ktorí môžu žalovať Slovenskú republiku na domácich súdoch alebo Súdnom dvore Európskej únie prostredníctvom Európskej komisie.

Minulotýždňová konferencia vo Varšave, ktorá bola prezentovaná ako miesto vzniku silnej protiiránskej koalície či riešenia blízkovýchodných problémov, skončila, avšak informácií o dosiahnutých výsledkoch tohto stretnutia je naozaj málo.

Počas posledných desiatich rokov európske podniky zaplatili za porušovanie amerických predpisov do rozpočtu USA niekoľko desiatok miliárd dolárov. Nadôvažok európske podniky dostávajú oveľa vyššie pokuty ako americké a obsadzujú najviac miest v top rebríčku udelených sankcií.

Predvčerom sa začalo Svetové ekonomické fórum vo švajčiarskom Davose a tak prostredníctvom médií budeme niekoľko nasledujúcich dní počúvať silné vyhlásenia na témy svetovej ekonomiky, medzinárodného obchodu, potierania chudoby či zastavenia klimatických zmien.

Na tému verejných protestov takzvaných žltých viest, ktoré hlavne posledné týždne minulého roku doslova otriasli Francúzskom, bolo napísaných už veľa komentárov. Mnohé hľadali odpovede na dôvody týchto protestov, niektoré dokonca vyjadrovali žltým vestám istú mieru podpory.